Jdi na obsah Jdi na menu
 


On žije jako prase?! No toto??

 

 

CITUJI Z:

http://media.novinky.cz

 

ZPRASENÁ deregulace

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/109695-konci-regulovane-najemne-vlastnici-bytu-chystaji-zaloby-na-najemniky/

 

 

 

 

http://www.ceskatelevize.cz/ct24//regiony/128361-deregulace-prinasi-spory-najemniku-s-pronajimateli/

Zdravotní deforma:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/201400.aspx

 

Demokracie na obtíž!?

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-second-hand-kapitalismus-dux-/p_ekonomika.asp?c=A110627_104554_p_ekonomika_wag

Bytová politika? Nikoli, politikaření!!

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/200624.aspx

 

Spustil lavinu prezident?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/201999.aspx

 

 

 

CITUJI Z: http://www.halonoviny.cz/articles/view/223437

 

CITUJI Z: http://www.halonoviny.cz/articles/view/223437

Kalousek: Žijeme si jako prasata v žitě

 

Státní dluh i nezaměstnanost jsou stále na rekordní úrovni*Vládní politici i ekonomové nemají »recept« na řešení problémů

 

 

Sdělovací prostředky nám každý den přinášejí příklady absolutní neschopnosti současné koaliční vlády i ekonomických expertů sloužících pravici řešit narůstající problémy české ekonomiky. Navíc se začínají objevovat příznaky ztráty soudnosti a odtrženosti od reálného života. Vyniká v tom právě hlavní ekonomický a finanční expert koaliční pravice, ministr financí Miroslav Kalousek.

 

 

Jmenovaný v rozhovoru pro časopis Týden prohlásil: »My jsme šťastná a bohatá země: všichni bydlíme, všichni máme boty, nikdo z nás nemá hlad...« V rozhovoru pro Právo k tomu ještě dodal: »Absolutní většina z nás má dovolenou, chodíme do restaurací, kouříme a pijeme. Představa, že nenajdete dvě procenta z platu, abyste si je přidal na zabezpečení svého stáří, je argument, který nemohu vzít.« V rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil: »... nikdo na tom není špatně, všichni si žijeme jako prasata v žitě.« Podle Kalouska u nás i v celé Evropě žijeme nad poměry a především na dluh.

 

 

Ministr Kalousek je záhadný muž, nesporně vynikající »politikán a intrikář«. Chová se, jako by chtěl proti sobě poštvat co nejvíce lidí. Jeho názory jsou krajně provokující, ale i krajně pravicové. Proto má a zřejmě i nadále bude mít mnoho pravicových příznivců. Té menšiny společnosti, milionářů a miliardářů, která si skutečně žije »jako prasata v žitě« a nemají stále dost. To se plně projevuje v politice všech, zejména pravicových vlád za posledních dvacet let.

 

 

Pan ministr Kalousek má pravdu v tom, že i u nás se žije nad poměry a na dluh. Tak však žije pouze uvedená menšina novozbohatlíků a je tomu tak na úkor sociálně slabší většiny občanů, kteří ten »blahobyt bohatých« musí zaplatit. Proto nám již nestačí prostředky z výprodeje za babku většiny národního majetku a neustále roste zadlužení občanů (již více než bilion korun) a zejména státu.

 

 

Trapnost výroků ve světle reality

 

 

Podle posledních informací vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně státní dluh o 134 miliard korun a dosáhl celkové částky 1,73 bilionu korun. Před posledními volbami do Poslanecké sněmovny rozesílal pan Kalousek občanům složenky na zaplacení asi 130 tisíc korun z dluhu státu, připadajícího na každého našeho občana včetně nemluvňat. Dnes je to již asi 170 tisíc. To je výsledek »snažení« vlády Petra Nečase.

 

 

Nejhorší však je, že vláda nemá ani nepřipravuje žádná reálná opatření, jak situaci zlepšit. Vše co činí, je přímo nebo nepřímo ve prospěch bohatých – podnikatelů, bankéřů a jim sloužících manažerů. Několik příkladů za jeden z posledních dnů. Vláda schvaluje další zvýšení spoluúčasti občanů na zdravotní péči. Ta je stále vyšší nejen o poplatky. Ceny ve zdravotnictví vzrostly za posledních pět let o téměř 50 procent. Pokračuje deregulace nájemného, růst cen na bydlení. Například ceny elektřiny prý příští rok vzrostou o 10 procent, plynu o pět procent atd. Růst DPH na 14 a poté na 17,5 procenta zvýší ceny zboží a služeb, zejména potravin.

 

 

Uvedený vývoj je realitou. Ve srovnání s tím jsou arogantní projevy nejenom Kalouska, ale i Nečase a dalších trapné. Ve středu jsem poslouchal tiskovou konferenci NERVu (Národní ekonomické rady vlády). Byla věnována finanční situaci státu a reformním návrhům k zlepšení situace. Jejich písemnou zprávu jsem zatím nečetl, ale to, co uváděl předsedající Sedláček, ale i poradce Dlouhý a další bylo dostačující. Pánové žijí v jiném světě. Je jasné, že nechtějí nic zásadního měnit, protože to, co existuje, jim nejvíce vyhovuje. Uváděná opatření jsou spíše k smíchu. Například, že když ministr nedodrží rozpočet, bude potrestán snížením platu. (Snad o pár stovek nebo tisíc, ale různé benefity mu to jistě stonásobně nahradí). Opět navrhují zveřejňování veřejných zakázek. To však neodhalí, zda je zakázka potřebná, v potřebném rozsahu, s přiměřenou cenou. Ani to, kdo a kolik získal na provizi. Tedy pouze slova, slova...

 

 

Podobně je tomu s proklamovaným bojem s korupcí. Zatím neznám za rok vládnutí Nečase ani jeden příklad potrestání korupce a vrácení peněz státu. Například jsem vyslechl zprávu, že soud odsoudil představitele H-systému za miliardový podvod pouze podmíněně a dost. Žádná finanční náhrada a podobně. Ministr spravedlnosti Pospíšil předkládá vládě novelu zákona, aby byl legální souběh funkcí. Tedy manažeři (asi 280 tisíců firem u nás) mohou zastávat funkci jednatele nebo člena představenstva i funkci ředitele (tedy dvojí příjem). Podle registru ČNB máme u nás 140 tisíc finančních poradců – a to je výnosný džob. To je pouze výběr několika zpráv za jeden den.

 

 

Nežijeme jako prasata v žitě, ale jako společnost velmi »problematického chování«, která trpí vládu nekvalifikovaných dobrodruhů.

 

1. 7. 2011Václav VĚRTELÁŘ

 

 

 

CITUJI Z: http://www.halonoviny.cz/articles/view/223437

 

Kalousek: Žijeme si jako prasata v žitě

 

Státní dluh i nezaměstnanost jsou stále na rekordní úrovni*Vládní politici i ekonomové nemají »recept« na řešení problémů

 

%%%%%%%%%%

%%%%%%%

 

http://bydleni.idnes.cz/

 

 


-------------------------------------------------

----------------

 

SEN O BYDLENÍ:

CITUJI Z:
http://www.novinky.cz/komercni-clanky/225931-rodinny-dum-chico-dum-za-milion-vlastni-dum-uz-nemusi-byt-jen-sen.html

http://www.dumzamega.cz/cs/
http://canaba.cz/cs/katalog-zdarma/

http://www.dumzamega.cz/cs/kontakt/

 

Rodinný dům Chico - dům za milion. Vlastní dům už nemusí být jen sen

 

Společnost CANABA uvedla na český trh novinku - rodinný dům CHICO, jehož cena je jen 1 milion Kč. Dlouholetý cíl zpřístupnit kvalitní bydlení ve vlastním domě co nejširšímu spektru zájemců a za nejnižší cenu se stal realitou.

 

Rodinný dům CHICO poskytuje kvalitní a pohodlné bydlení tří až čtyřčlenné rodině, a to za neuvěřitelnou cenu 1 milion Kč. V základním provedení je dům koncipován jako 4+1, přičemž minimální úpravou lze vytvořit konfiguraci 3+1, při podlahové ploše přes 82 m2.

 
Promyšlené vnitřní dispozice s účelně využitým každým kouskem plochy jsou navrženy citlivě tak, aby poskytovaly každému členu rodiny vlastní soukromí, ale zároveň nabídly velkolepý prostor pro společný život všech členů domácnosti.

 
Unikátní masivní montovaná technologie na bázi ekobetonu zaručuje nízké náklady na vytápění a prakticky neomezenou životnost domu. Aby CANABA prokázala, že to s nabídkou rodinného domu CHICO myslí vážně, postavila pro veřejnost vzorový dům v Nupakách u Prahy.

 
Každý zájemce se nyní může na vlastní oči přesvědčit, že i za pouhý milion se dá pořídit moderní a kvalitní bydlení. Vzorový dům CHICO je otevřen každý den od pondělí do neděle od 10 do 18 hodin.

 
 
http://www.dumzamega.cz/cs/
http://www.dumzamega.cz

http://canaba.cz/cs/cenik/
http://canaba.cz/cs/rodinne-domy-s-pozemkem/nupaky-jih-iii/etapa-2/

http://canaba.cz/cs/virtualni-prohlidky/

http://www.dumzamega.cz/cs/kontakt/

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% 

SEN O BYDLENÍ

http://bydleni.idnes.cz/svuj-sen-o-bydleni-na-venkove-si-splnili-malou-drevostavbou-u-prahy-1p8-/dum_osobnosti.aspx?c=A110805_121213_dum_osobnosti_rez
-----------------------------------------------------------------

Více se dočtete v časopise Moderní byt č. 8/2011.

Kam dál?


Nádherná dřevostavba ze sibiřského modřínu je splněným snem rodiny
 

Dřevostavbu postavíte rychle, vzhledem se přizpůsobí svému okolí
 

Romantickou zahradu vydupali ze země plné plevele. Teď mají i biotop
 

Další články k tématu:

Návštěvy 
Bydlení
 

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/


http://reality.idnes.cz/