Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen o ženských problémech - problémy máme všichni, jen na některé se najde bylina!

29. 4. 9010

 

Obrazek

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Vitex agnus-castus
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

cituji z:
http://zdravi.centrum.cz/prirodni-medicina/2010/4/27/clanky/drmek-bylina-vyrostla-pro-zeny/

 

Povinná výbava každé ženy: Drmek

 

Pomoc na téměř všechny ženské problémy je blíž, než si myslíte. Možná vám roste v koutě zahrady nebo přímo u zastávce autobusu. Drmek čínský je v Čechách jako doma.

Okrasný keř s modrofialovými květy, který ve své asijské vlasti může vypadat i jako nízký strom, ve světě známý jako Vitex agnus-castus, je významnou léčivou bylinou a zdrojem ženských rostlinných hormonů.

Dejte si ho na prsa
Jeho sušené plody označované mnišský pepř se používaly od nepaměti k léčbě všech tři hlavních ženských hormonálních stavů – od menstruace přes otěhotnění až k menopauze, jejichž průběh příznivě ovlivňuje.

Nezapomínejte na něj ani tehdy, když potřebujete pomoci zvládnout nepříjemný premenstruační syndrom včetně bolesti, napětí nebo přecitlivělosti prsou. Podle některých pramenů dokonce pomáhá léčit fibrózní cysty v prsou.

Dokáže ale účinně pomáhat i při problémech, které s cyklem nesouvisejí jen zdánlivě: akné, nervozita, rozladěnost, úzkost, špatné zažívání a dokonce i demence.

Co to udělá s mužem?
Květy a později drobné kuličky jeho plodů obsahují fytoprogesteron a další rostlinné estrogeny. Proto dostal svůj latinský název vitex agnus castus, což v překladu znamená nevinný jako beránek.

Ženské hormony v něm obsažené totiž užívali mniši v klášterech, aby potlačili sexuální aktivitu mohli se víc soustředit na službu bohu. Odtud také pochází český lidový název mnišský pepř. U mužů ale drmek rovněž brzdí nezhoubné zbytnění prostaty!

Hormony z přírody
Používá se proti nepravidelné či bolestivé menstruaci, krvácení mimo cyklus, a pomáhá dokonce i tehdy, když menstruace úplně chybí, ať už z fyzických nebo třeba psychických důvodů. Ovlivňuje činnost žlutého tělíska a tím luteální fázi menstruačního cyklu.

Proto se používá i při známkách menopauzy. Bývá součástí rostlinných preparátů pro léčbu problémů při přechodu, kde funguje mnohem účinněji než podobně využívaný jetel, sója a podobné léčivky.

Tato léčivá rostlina se používá také při ženské neplodnosti a při poporodním krvácení. Napomáhá odloučení placenty a zvyšuje tvorbu mateřského mléka.

autor: uzi

%%%%%%%%%%%%%%%%%%


 

REPETE

 

 

Vitex neboli drmek

Mezi bylinnou léčbou vyniká především vitex agnus castus, neboli drmek obecný, lidově zvaný mnišský pepř. Užívali jej mnišiš v klášterech pro potlačení sexuální touhy - v těle totiž působí podobně jako ženské hormony.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
www.minapent.cz
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

PĚKNĚ VE VERŠÏCH

NÁVOD K POUŽITÍ ČLOVĚKA


cituji z:
http://www.messies.com/get_started/


Make a strong take-off every day. A good take-off sets the tone of the day. When you:
____________________
WAKE UP — set a time
JUMP UP — don’t lie in bed, there’s a wonderful world waiting
MAKE UP — the bed immediately, automatically
EAT UP — something nutritious
WASH UP — bathe body or wash face
BRUSH UP — take care of your teeth
DRESS UP — completely from head to toe including hair, shoes, and makeup of some kind on your face
LOOK UP — somewhere during the day you need to turn your heart upward to God (a great way to start the day)
_______
Add any other steps you may need to your flight plan, like TAKE A WALK. They don’t have to end with UP.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

Obrazek