Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozdíly v pohlaví v psychologii prý nejsou významné ale přeci jen jsou tu

15. 7. 2009

DOCELA ALARMUJÍCÍ ROZDÍL

cituji z:
http://zdravi.idnes.cz/atraktivni-zena-je-hrozbou-muzske-inteligence-fq7-/vase-telo.asp?c=A090713_225721_vase-telo_pet

 

Atraktivní žena je hrozbou mužské inteligence


15. července 2009

Pro rčení "ztratil pro ni hlavu" nyní existuje pozoruhodný vědecký důkaz. Nizozemští psychologové zjistili, že muži v přítomnosti atraktivních žen doslova hloupnou.
foto: Profimedia.czMuži při pohledu na atraktivní ženu skutečně ztrácí hlavu.
 

Studii psychologů a vědců z Radboudské univerzity v Nizozemsku se podrobilo celkem 53 studentů a 58 studentek. Všichni dobrovolníci dostali vcelku jednoduchý úkol - povídat si spolu o nejrůznějších tématech a mezitím i poté řešit různé rozumové úlohy podobné testům inteligence.

Ženám se inteligence nemění
Výsledky testů a celé studie byly velice překvapivé. Odhalily významný pokles inteligence u dobrovolníků mužského pohlaví, přičemž výraznější snížení bylo zaznamenáno především u mužů, kteří považovali ženu, s níž si povídali, za atraktivní.

Výsledky zůstaly stejné bez ohledu na to, jestli byl účastník studie zadaný nebo svobodný. U ženské části však podobné změny v inteligenci zjištěny nebyly a vyhodnocení jejich testů před a po konverzaci s opačným pohlavím se shodovaly.

Přirozený instinkt
Sociální psycholog Johan C. Karremans a ostatní členové vědeckého týmu vidí příčinu snížení inteligence u mužů v přirozeném mužském instinktu zaujmout ženu, která se mu líbí. Snahou zalíbit se vyčerpává svůj důvtip, a jeho pozornost je pak rozptýlena natolik, že klesají jeho rozumové schopnosti.

Žena si naopak může povídat a flirtovat s atraktivními muži, aniž by to mělo nějaký negativní dopad na její inteligenci.

I když je výše zmíněná studie věrohodná, nizozemští výzkumníci upozorňují, že je stále ještě zapotřebí provést podobné testy i na jiných věkových kategoriích než jen na dospívajících studentech.

Nevýhoda smíšených škol
Výsledky nizozemských vědců vyvolávají otázku, zda existuje také nějaké praktické využití těchto poznatků. Odborníci se domnívají, že ano.

Jejich výsledky mohou přinést nové světlo do nekonečných debat o výhodách a nevýhodách smíšených škol versus jednopohlavních škol. Psychologové z Radbouské univerzity se domnívají, že rozumové schopnosti chlapců ve smíšených třídách se mohou snižovat, jelikož část jejich cenných schopností může být vyplýtvána při snaze zaujmout spolužačky.

Autoři:
 pro iDNES.cz Marcela Svobodová

______________________________
cituji z:
http://zdravi.idnes.cz/inteligenci-ditete-utvari-jeho-otec-dbn-/zdravi.asp?c=A030225_114521_zdravi_pet

 

Inteligenci dítěte utváří jeho otec

25. února 2003  11:52


Chcete mít chytrého potomka? Tak nezapomínejte na otce! Tvrdí to alespoň britská vědecká studie, respektive její autorka dr. Eirine Flouriová, jež se v tomto směru zabývala dlouhodobým výzkumem, kterého se zúčastnilo na 17 tisíc dětí z rozdílného životního i sociálního prostředí.
Ukázalo se, že hmotné zabezpečení hraje v duševním rozvoji syna či dcery víceméně podružnou roli. Hlavní úlohu má, alespoň podle mínění této oxfordské psycholožky, vztah, jenž se vytváří mezi dítětem a tátou. Od prvních dnů. A přechází až do školních let, včetně jejich úspěšného završení.

Nejdůležitější je podle mínění dr. Flouirové vyprávění před usnutím, které naučeně nebo přece raději spontánně, dokáží ze sebe takříkajíc dostat především tatínkové.

Jejich snažení totiž motivuje děti, aby usilovaly o co nejlepší (nejen školní) výsledky. Proklamovanou negativní roli nemusí v tomto případě sehrát ani rozvod. Pokud se ovšem otec pravidelně stýká se svým potomkem.

Matka by však v žádném případě - pokud jí zaleží na duchovním rozvoji potomka - neměla bránit kontaktu se zavrženým životním partnerem. Roli otce v žádném případě ničím nenahradí.
Kam dál?
Porucha učení není snížená inteligence
Způsobuje lenošení o dovolené ztrátu inteligence?
Vědci tvrdí, že našli centrum inteligence v mozku
Dětská inteligence je jako nafukovací míč
Vědci zřejmě našli gen inteligence
Atraktivní žena je hrozbou mužské inteligence

Autoři:
 KORZO
------------------------------------------------------------------------------------------

http://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/c/48288/Dnesni-skola-prachspatny-zaklad-zivota.html#t2

http://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/c/57637/Cesky-jazyk-prezil-jen-diky-pivu.html#t2


http://zdravi.idnes.cz/pet-cviku-ktere-zada-posili-a-pomohou-jim-od-bolesti-fho-/vase-telo.asp?c=A090707_145458_vase-telo_pet
http://zdravi.idnes.cz/proc-nemate-pevne-ruce-na-jeden-sval-zapominate-frd-/vase-telo.asp?c=A090630_223956_vase-telo_pet